Aktualności
Akademia z okazji Święta Patriotycznego -Odzyskania Niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Ladra   
poniedziałek, 13 listopada 2017 11:33

     

11 list 211 list

 

Poprawiony: czwartek, 14 grudnia 2017 19:40
Więcej…
 
Jesienny Rajd Rowerowy członków SKTK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Ladra   
niedziela, 22 października 2017 16:37
W środę 22 października 2017 roku odbył się kolejny Jesienny Rajd Rowerowy członków SKTK. Grupa uczniów z gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy wraz z nauczycielkami - E. Karczyńską i A. Pawlaczyk wyruszyła spod placówki w trasę wiodącą przez Przedmość, Kozieł, Aleksandrów, Kowale i z uśmiechem na ustach dotarli do Praszki. Tam na mecie - dzięki wsparciu oddziału PTTK w Oleśnie - czekała biesiada przy grillu, którą przygotowała p. E. Kapica z grupą uczniów z spdp. Celem naszego rajdu była promocja zdrowego trybu życia, zachęcanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i poznawanie naszego najbliższego regionu. Rajd udał się nadzwyczajnie. Dopisała pogoda, humory, sprzęt rowerowy, sprawność i krzepa uczestników i nie pozostało nic innego jak tylko zaplanować kolejny. organizatorzy: E. Karczyńska, A. Pawlaczyk
 
XVI Integracyjna Mini Olimpiada Sportowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Ladra   
niedziela, 22 października 2017 16:34
Dnia 17.10.2017 roku została zorganizowana XVI Integracyjna Mini Olimpiada Sportowa, która odbyła się na hali sportowej ,,Kotwica'' w Praszce. Organizatorem imprezy był Zespół Placówek Specjalnych w Praszce. W Olimpiadzie udział wzięli: 1. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Oleśnie 2. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Uszycach 3. Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie 4. Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach 5. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku 6. Zespół Placówek Specjalnych w Praszce Kapitanami drużyn byli zawodnicy MKS-u Kluczbork m.in. Kacper Majchrowski, Lucjan Zieliński, Miłosz Reisch oraz Paweł Gierak. Ceremonię wciągania Flagi Olimpijskiej wraz z podopiecznym Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce Mikołajem Karpiukiem rozpoczął zastępca dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Praszce Jarosław Knaga. Natomiast znicz olimpijski zapalili – uczeń Krzysztof Popczyk i Agata Ladra zastępca dyrektora Zespołu Placówek Specjalnych w Praszce. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości rozpoczął się wspaniały czas zdrowej rywalizacji. Na zakończenie wręczone zostały każdemu zawodnikowi medale, pamiątkowe dyplomy oraz statuetki z rąk Pana Józefa Krajewskiego i Pana Jarosława Knagi. Mini Olimpiada odbyła się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na który pieniądze przyznało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnie. Organizator Katarzyna Gierak
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Ladra   
niedziela, 22 października 2017 16:31

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej placówce 13 października odbyła się Uroczysta Akademia. Każda klasa Zespołu Placówek oraz przedszkolaki zaprezentowały krótki występ podczas którego popisali się talentem wokalnym oraz tanecznym. Grupy przedszkolne zaprezentowały się w piosence Moje ręce to moja muzyka. Uczniów szkoły podstawowej mogliśmy podziwiać w jesiennie zaaranżowanych występach: piosence i tańcu o jeżach, a uczniowie klasy I w inscenizowanym wierszu z wykorzystaniem komunikacji alternatywnej Sposób na jesień. Uczniowie klasy VI wystąpili w krótkiej sztuce pt.: Pomidor dedykowanej przedszkolakom. Zaśpiewali także piosenkę o beztroskim przesłaniu dla nauczycieli. Zwieńczeniem części artystycznej były występy najstarszych klas Placówki: Gimnazjum w „tańcu deszczu” z wykorzystaniem wstążek oraz PDP w inscenizacji do piosenki Eltona Johna pt. Krąg życia. Wszystkie występy taneczno- wokalne były przerywane wierszowanymi życzeniami uczniów recytowanymi przez: Marię Żurek, Michała Pyzalskiego, Angelikę Balińską, Karolinę Cichoń oraz Julitę Ścigałę.

W kolejnej części naszej uroczystości nastąpiło pasowanie na ucznia. Przedszkolakiem została Maria Szecówka, uczniami klasy pierwszej Maria Żurek, Sebastian Kostrzewski, Michał Pyzalski, Daniel Łyżniak, Angelika Balińska, Natalia Rataj natomiast uczennicą klasy I Szkoły Przysposabiającej do Pracy została uczennica Marzena Polis.

Po zakończeniu części artystycznej Wicedyrektor ZPS, pani Agata Ladra złożyła wszystkim życzenia oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Nagrody otrzymali: P. Agnieszka Pawlaczyk, P.Agnieszka Sala, P.Urszula Rękowicz, P.Renata Znamiec oraz P.Tadeusz Wicher. Największe wyróżnienie podczas tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej przypadło w udziale dyrektor ZPS w Praszce P. Marzenie Smugowskiej, która otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Serdecznie gratulujemy!

Zwieńczeniem tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej była krótka zabawa taneczna dla naszych uczniów i przedszkolaków.

Opracowanie ;Zofia Pinkosz

 
KONKURS "MASTER CHEF" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Ladra   
niedziela, 22 października 2017 16:30

MASTER1master 2

 

Poprawiony: czwartek, 14 grudnia 2017 19:31
Więcej…
 
Warsztaty z psychologiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Ladra   
wtorek, 03 października 2017 15:32

W dniu 2 października z okazji Międzynarodowego Dnia bez Przemocy w naszej Placówce odbyły się warsztaty z psycholog Zofią Pinkosz. W ich trakcie dzieci i młodzież uzyskali informacje dotyczące profilaktyki bezpieczeństwa w postaci prezentacji multimedialnej oraz plakatów. Nauczyliśmy się co to przemoc i jak chronić przed nią, do kogo możemy zgłosić się o pomoc i radę oraz jak unikać przemocy rówieśniczej. Dowiedzieliśmy się także, że na terenie Placówki są dostępne materiały dotyczące ochrony przed zagrożeniem i wykorzystaniem oraz tablica informacyjna zawierająca numery alarmowe. W trakcie prezentacji została zaprezentowana Konwencja o Prawach Osób Niepełnosprawnych, a szczególnie artykuł 14,15 i 16 dotyczące wolności i bezpieczeństwa osobistego, wolności od okrutnego, nieludzkiego albo poniżającego traktowania lub karania oraz wolności od wykorzystania, przemocy i nadużyć.

Prezentacja została przygotowana na podstawie publikacji Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej „Powiedz komuś” z serii Bezpieczne Dziecko.

 war1wars2

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3