Sprawozdanie z akcji „Góra Grosza” PDF Drukuj Email
Aktualności
Wpisany przez Karolina Reszka   
czwartek, 03 grudnia 2015 21:01

  bikbikm

 

Sprawozdanie z akcji „Góra Grosza”

            Od dnia 23.11 do 04.12.2015r. w naszej placówce podobnie jak w poprzednim roku przeprowadzona została ogólnopolska akcja „Góra Grosza”. Organizatorem XVI już edycji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem powyższej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Wybrany Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem – opiekunem oraz Dyrekcją ZPS utworzyli Komisję Organizacyjną „Górę Grosza”, która czuwała nad sprawnym przebiegiem zamierzonych działań. Zadania akcji zostały przybliżone wszystkim dzieciom/uczniom i rodzicom poprzez oplakatowanie placówki, ogłoszenia informacyjne i prelekcje. Monety zbierane były w wyznaczone dni oraz w akcjach przeprowadzonych podczas uroczystości szkolnych (Andrzejki). Udział wzięli prawie wszyscy uczniowie, a na szczególne wyróżnienie zasługują: Maria Żurek, Sandra Jaroń, Szymon Pietrzyca, Szymon Ptak, Piotr Biesiada, Wiktoria Słowik, Natalia Rataj, Wiktoria Musiał, Natalia Patyk, Sebastian Kostrzewski oraz Pani Patrycja Smugowska i Pan Jerzy Sikorski. Przeprowadzona akcja była dla naszych uczniów dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić, że oddając choćby 1grosz można przyczynić się do zrealizowania wszelkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji Komisja Organizacyjna wraz z pomocą Pani Barbary Rychel-Stasiak, Pani Grażyny Włodarczyk i Marii Poraszka dokonała ważenia oraz policzenia wszystkich zebranych monet.

Ogółem podczas XVI edycji akcji „Góry Grosza” zebraliśmy 255,60 zł  i 8 centów w tym:

•  5660 szt. - monet 1 gr 
• 4280 szt. -  monet 2 gr
• 1650 szt. -  monet 5 gr
• 48 szt. - monet 10 gr
• 31 szt. - monet 20 gr
•  5 szt. - monet 50 gr
• 1szt. -  monet 1 zł
• 1 szt. -  monet 2 zł
• 1 szt. – 1 cent

·         1 szt. – 2 cent

·         1szt. – 5 cent

Dnia 04.12.2015r. zostały odesłane monety wraz z protokołem (w postaci dowodu wpłaty) na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękuję oraz zachęcam do ponownego okazania tak wielkiego serca w następnej edycji akcji w roku 2016.

 

Opiekun akcji:   mgr Dorota Maruszek – Kiński

Samorząd Uczniowski: Dawid Kowalczyk, Anna Owczarek

 

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2015 19:37