Wycieczka do teatru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
poniedziałek, 16 grudnia 2019 08:11

 

 

stronastronkas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek  12 grudnia 2019 roku dzieci z przedszkola oraz część uczniów klasy II – III szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Opolskiego  Teatru Lalki i Aktora im. A Smolki, na spektakl pt. „Koziołek Matołek”.  Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania teatrem poprzez bezpośredni kontakt z aktorami, uwrażliwienie na sztukę oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji.

Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły przygody Koziołka Matołka, który wyruszył w świat w poszukiwaniu Pacanowa jedynego miejsca w świecie, gdzie jakoby podkuwają kozy. Koziołek Matołek przemierzając świat odwiedził egzotyczne miejsca, przebywał na dworze cesarskim, uczył się chińskiego, spotkał Indianin, kowbojów na Dzikim Zachodzie, a przy tym przeżył wiele emocjonujących przygód. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka, różnorodne stroje i maski, efekty świetlne przyciągały uwagę naszych młodych widzów i wywoływały na wielu twarzach zachwyt. Jednym słowem przedstawienie było piękne.  

Po spektaklu zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć, a w drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donalds na mały posiłek - frytki i sok jabłkowy. Około 14.00 byliśmy na miejscu w  placówce.

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 08:19