Mini Olimpiada Sportowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
niedziela, 20 października 2019 20:07

oliolimpiadawolimolimpiada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek 17 października w Hali Sportowej Kotwica odbyła się XVIII Integracyjna Mini Olimpiada Sportowa „Razem sprawni tak samo”. Zaszczycili nas swoją obecnością: Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Sowczycach. Olimpiada rozpoczęta została wciągnięciem flagi na maszt, zapaleniem znicza olimpijskiego oraz uroczyste wysłuchanie hymnu. Gośćmi specjalnymi byli Elżbieta Hadaś – dyrektor PCPR w Oleśnie oraz Jarosław Knaga – z-ca dyrektora d/s sportu.

Wszyscy uczestnicy olimpiady zostali podzieleni na 4 drużyny tworzące zespół czerwony, niebieski, zielony i żółty, które rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach: tor przeszkód, sztafeta, wyścig na hulajnogach oraz przeciąganie liny.

Na rozgrzewkę poznaliśmy się w zabawach muzyczno-ruchowych. Pomagali nam Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce – za co gorąco dziękujemy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale a przedstawiciele drużyn puchary. Na zakończenie olimpiady był jak zwykle ciepły posiłek i słodki upominek dla każdego uczestnika.

Olimpiada była dofinansowana przez PCPR w Oleśnie ze środków PFRON oraz tradycyjnie przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych.

 

 

Organizatorzy: B. Pęciak i D. Błaszczak

Poprawiony: niedziela, 20 października 2019 20:18