Wycieczka do gospodarstwa rolnego w Łazach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
niedziela, 01 listopada 2015 21:50

 

23 2

22

87

 

 

 

 

 

W dniu 22 października 2015 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do indywidualnego gospodarstwa rolnego w miejscowości Łazy, do pana Bogdana Kanickiego pod hasłem: Zwierzęta hodowane przez człowieka. W wycieczce wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Łącznie 8 osób. Dzięki gościnności gospodarzy miło i aktywnie spędziliśmy czas w malowniczym zakątku naszego regionu.

       Celem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa rolnego. Uczniowie zobaczyli nowe rasy owiec podhalańskich, wybieg i pastwisko dla tych zwierząt oraz pasiekę pszczół. Wielkim zainteresowaniem dla uczniów okazała się młodziutka malutka owieczka i starsza czarna owca, które bardzo przyciągały wzrok w całym stadzie. Gospodarz wraz z małżonką oprowadzili nas z przyjemnością po całym gospodarstwie. Opowiedział o swojej pracy, która jest jedynym źródłem ich utrzymania oraz pokazali jak pozyskuje się miód i inne gotowe produkty, uświadomili ile istnieje gatunków miodu i jakie korzyści może on przynieść poprzez spożywanie.

Podczas rozmów o ciężkiej pracy uczniowie zrobili sobie kilka pamiątkowych zdjęć oraz nakręcili kilka krótkich pamiątkowych filmików by pokazać swoim kolegom i koleżankom w placówce. Podziękowali również Panu Kanickiemu za miłe przyjęcie życząc dalszej owocnej i miłej pracy, a w zamian otrzymali słoik miodu dla Placówki oraz zostali poczęstowani cukierkami.

  Pełni pozytywnych wrażeń i z małym upominkiem w postaci słoika miodu wróciliśmy do Placówki.

 

 

                                                                       Organizator:  mgr Dorota Maruszek -Kiński

 

 

Poprawiony: czwartek, 05 listopada 2015 17:15