Aktualności
" Moje hobby- układanie puzzli" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
sobota, 15 maja 2021 10:00
W czwartek 13.05.2021 roku wśród uczniów  klas starszych odbyła się pierwsza część konkursu
" Moje hobby- układanie puzzli" . Do konkursu w tej dziedzinie przystąpili Błażej K., Wiktoria S.,
Błażej W., Karolina C., Mikołaj G. Uczennica SzPdP Karolina C. ułożyła obraz składający się ze
100 elementów. Czekamy na kolejnych Mistrzów w tej dyscyplinie.
 
 
konkurs
 
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
sobota, 15 maja 2021 08:24
Nasza placówka uczestniczy w ogólnopolskim programie "Moje miasto bez elektrośmieci". W ramach programu został ogłoszony konkurs " Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci?". Do przygotowania w ramach konkursu była praca twórcza w jednej z trzech kategorii:
- praca plastyczna
- film
-piosenka
My w tym roku szkolnym przygotowaliśmy piosenkę. Nauczycielka E. Kapica napisała tekst a dwie nasze uczennice: Sandra J. i Karolina C. zadebiutowały jako wokalistki. Zgłoszone prace poddane będą głosowaniu internautów w terminie od 21 maja 2021 r. do 4 czerwca 2021r. Co należy zrobić?
Wejść na stronę programu do zakładki Konkurs- Galeria-Piosenki i dam oddać swój głos na nasze wokalistki i piosenkę pt "Matka Ziemia".
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA
Klikając w link można posłuchać piosenki w wykonaniu naszych uczennic. 
 
Mistrz wiedzy- marki samochodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
sobota, 08 maja 2021 10:13
Wszyscy wiemy, że każdy człowiek ma wiele talentów. Tym razem chcielibyśmy odkryć przed innymi, talenty naszych podopiecznych. W placówce rozpoczynamy cykl konkursów pt "Jestem mistrzem". W dniu dzisiejszym  został zorganizowany quiz wiedzy- marki samochodów. Czy potrafisz rozpoznać markę samochodu po logo? Do konkursu w tej dziedzinie przystąpili: Maria Ż., Konrad P. i Błażej K. Wszystkim kibicowaliśmy. Tytuł mistrza zdobył Błażej K.- okazał się niezawodny. Wielkie Gratulacje. Celem  konkursu było ukazanie, że nasi uczniowie są również fanami motoryzacji i miłośnikami samochodów.
 
 
Konkurs "Moja książka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
niedziela, 25 kwietnia 2021 10:06

Książka  to dla każdego coś innego. Może być oderwaniem od świata, może pocieszyć, ale można też zrobić ją samemu. Zorganizowany konkurs w placówce pod hasłem „Moja książka” okazał się tego przykładem. Uczniowie tworzą własne książki o różnej tematyce, zainteresowaniach. W powyższym konkursie udział wzięło 9 uczniów:

Krzysztof Popczyk, Natalia Rataj, Mikołaj Galewicz, Karolina Cichoń, Weronika Pigło, Franciszek Nikel, Krzysztof Modrok i Kamil Dragan. Cele założone przed realizacją konkursu zostały w pełni osiągnięte. Książka autorska została pokazana jako dobra alternatywa dla innych, popularnych dziś rozrywek. Komisja konkursowa uznała wszystkich za zwycięzców. Każda zrobiona książka była wyjątkowa. Wszyscy zostali zwycięzcami, nagrodzeni upominkami i dyplomami. Ich książki stały się reklamą, a autorzy tych książek wielką dumą placówki. Prace uczniów zaprezentowano w holu szkolnym do wzglądu.

 
Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
czwartek, 22 kwietnia 2021 19:23

Dziś Święto Matki Ziemi. Z tej okazji w naszej placówce odbyło się szereg działań propagujących idee ochrony środowiska. Jednym z nich było wykonanie palmy z plastikowych butelek oraz wazonu ze ścinek plastiku. Uczniowie i przedszkolaki sprzątały okolice naszej placówki oraz wykonywali graficznie przedstawienie matki ziemi najróżniejszymi technikami plastycznymi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym facebooku. 

ziemiafranek

Poprawiony: czwartek, 22 kwietnia 2021 19:28
 
Wycieczka do kompleksu "Siedem Źródeł" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
środa, 21 kwietnia 2021 18:12

Dnia 20.04.2021 odbyła się wycieczka klas III i IV do kompleksu „Siedem Źródeł”w okolicach Kościoła pw. św Anny w Oleśnie. Celem wycieczki było zaczerpnięcie wody ze źródła, które tam się znajduje . Uczniowie nabrali wody do butelek. Spacerowali wokół stawu, podziwiali uroki leśnej przyrody, budzącej się wiosną do życia. Znajdujące się tam tablice demonstracyjne były źródłem wiedzy nt znaczenia wody dla człowieka, życia zwierząt i roślin w lesie oraz konieczności oszczędzania wody.

Okazją do refleksji były znajdujące się tam kapliczki św Anny i św Huberta oraz krzyż i dąb papieski. Uczniowie bardzo pożytecznie spędzili czas i poznali miejsce, do którego mogą wrócić z rodzicami, aby mile spędzić czas wolny.

 

 

wycieczkawycieczka 1

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 24